بگ فیلتر

بگ فیلتر

بگ فیلتر به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع سیستم های غبارگیر صنعتی (فیلتراسیون صنعتی) شناخته می شود . این سیستم فیلتراسیون در صنایعی مانند کارخانجات سیمان ، ذوب آهن ، کوره های ذوب فلزات ، ریخته گری ، صنایع غذایی و دارویی و ... بسیار استفاده می شود.

  با توجه به تجربیات بدست آمده در سیستم های تهویه صنعتی ، این سیستم قابلیت انطباق پذیری و مانور بالایی در هر نوع صنعتی را از خود نشان می دهد . همچنین بعلت راندمان بالای کاری بسیار قابل اتکا می باشد .

سیستم غبارگیر این محصول با نام های دیگری همچون غبارگیر کیسه ای یا غبارگیر خشک شناخته می شود .

  سیستم بگ فیلتر دارای کاربرد بسیار فراوانی در محیط های صنعتی و سیستم های تهویه صنعتی موضعی می باشند .

  بگ فیلترها از یک محفظه تشکیل شده اند که فیلترهای کیسه ای درون آن قرار دارند . مکانیزم عملکرد آن بدین صورت است که بعد از خروجی آن یک فن سانتریفیوژ قرار داده می شود و فن سانتریفیوژ با مکش هوا باعث می شود هوای آلوده وارد محفظه بگ فیلتر شود .

  مسیر جریان هوا در درون محفظه بگ فیلتر به گونه ای است که هوای ورودی برای خارج شدن باید از سطح فیلترهای کیسه ای عبور نماید . با عبور هوا از فیلترهای کیسه ای گرد و غبار بر روی آن مانده و هوای تمیز از خروجی محفظه خارج می شود .

   فیلترهای کیسه ای بگ فیلتر را اکثراً می توان تمیز نمود .بطور کلی پاکسازی این نوع فیلترهای کیسه ای به سه روش صورت می گیرد : تکان دادن ، جریان معکوس ، هوای فشرده یا پالس جت .نظرات

نظر دهید

لطفا نظرات خود را بیان کنید.