معرفی سیستم غبارگیر صنعتی

معرفی سیستم غبارگیر صنعتی

معرفی سیستم غبارگیر صنعتی

سیستم بگ فیلتر (غبارگیر صنعتی) از یک محفظه فلزی ساخته شده است که با عملکرد متداوم و اتوماتیک جهت تمیز کردن هوای آلوده طراحی شده است.هوای آلوده از طریق یک جمع کننده (collector) که در مرکز یا پایین بدنه است، وارد شده سپس از میان فیلترها عبور داده می شود.فرایند تمیز کردن به طور اتوماتیک از طریق پالس های هوای فشرده اجرا می شود که این فرایند توسط یک برنامه PLC کنترل می شود.

 هوای فشرده در یک مخزن ذخیره می شود که در قسمت فوقانی اتاقک فیلتر نصب می گردد. بالای هر ردیف کیسه ها یک لوله وجود دارد.سوراخ هایی جهت عبور هوا به صورت مرکزی در طول لوله وجود دارد به گونه ای که بالای سر هر کیسه یک سوراخ قرار دارد که از طریق آن ها هوای فشرده تزریق می شود.این امر باعث تمیز شدن یک ردیف از کیسه ها می شود.این نوع فیلترها برای ذراتی با قطر حدود یک میکرون به کار می‌روند و اگر به طور مناسب طراحی شوند دارای راندمان پالایش ۹۵ درصد خواهند بود.

فناوری‌ها و دانش‌های خاص و متمایزکننده جهت طراحی و ساخت این سیستم شامل:

تعیین مقدار پارامتر اساسی و مهم دبی مکش مناسب ، جانمایی و نوع هود متناسب با شرایط کار، طراحی سیالاتی و سایزینگ تجهیزات، تهیه نقشه های ساخت و  ازبیلت  با نرم افزارهای کتیا و سالیدورک و اینونتور ، تهیه نقشه های گسترده با نرم افزار اتوکد، برنامه نویسی plc و … می باشد.

با وجود اینکه طراحی مکانیکی دقیق یک فیلتر پارچه ای (بگ فیلتر) توسط سازندگان صورت می گیرد، مهندس کنترل آلودگی باید با اصول تیوری و کاربردی فیلتر پارچه ای در طراحی فرایند کاملاً آشنا باشد.نظرات

نظر دهید

لطفا نظرات خود را بیان کنید.